Używamy Cookies w celu dostosowania naszych serwisów do indywidualnych potrzeb użytkowników.
Dalesze korzystanie z tego serwisu oznacza, że będą one zapisane w pamięci urządzenia. Dowiedz się więcej o naszej polityce prywatności

Zamknij
fot. Maciej Zakrzewski
Galeriafot. Maciej Zakrzewski

Joanna Pańczak, kuratorka Generatora Malta, została nominowana w plebiscycie Człowiek Kultury minionego sezonu, organizowanego przez kultura.poznan.pl!

W uzasadnieniu czytamy: Za wychodzenie z kulturą na miejskie place i ulice - bo jeśli szukać kreatorów kultury autentycznie bliskiej i zaangażowanej, to trudno o lepsze dla niej wsparcie. Za działający w ramach festiwalu Malta Generator Malta ożywiający zazwyczaj pusty plac Wolności. To miejsce, gdzie porusza się zagadnienia niełatwe, lecz ważne - najważniejszy realizowany przez nią projekt, ale nie jedyny. Jest współinicjatorką powstania pierwszych wierszy - murali na ścianach poznańskich kamienic, akcji Park (Ing) Day, ogrodów społecznych na Łazarzu, Wildzie i Jeżycach oraz Mikro Domu Kultury Lotaryńska 6.

Serdecznie gratulujemy Asi i zachęcamy do oddawania głosów TUTAJ. Głosowanie potrwa do 30 września, a zwycięzców poznamy w listopadzie.