Używamy Cookies w celu dostosowania naszych serwisów do indywidualnych potrzeb użytkowników.
Dalesze korzystanie z tego serwisu oznacza, że będą one zapisane w pamięci urządzenia. Dowiedz się więcej o naszej polityce prywatności

Zamknij
Joanna Pańczak, fot. M. Zakrzewski / konferencja prasowa Festiwalu Malta 2018
GaleriaJoanna Pańczak, fot. M. Zakrzewski / konferencja prasowa Festiwalu Malta 2018

Z całego serca gratulujemy naszej koleżance z pracy tytułu Człowieka kultury w plebiscycie Miesięcznika IKS i kultura.poznan.pl. Joanna Pańczak to kuratorka społeczno-artystycznego programu festiwalu Malta, Generatora Malta oraz projektów edukacyjnych Fundacji Malta.

Czytamy: „Bezkonkurencyjna w kategorii Człowiek kultury okazała się w tym roku Joanna Pańczak, która już na początku wysunęła się na wyraźne prowadzenie na liście nominowanych, ostatecznie zdobywając rekordową liczbę 567 głosów.” Czytaj całość.

Nominowanych w plebiscycie wskazali przedstawiciele poznańskich mediów - dziennikarze zajmujący się kulturą: Marta Kaźmierska („Gazeta Wyborcza" Poznań), Agnieszka Nawrocka (TVP Poznań), Alicja Dec (Radio Emaus), Magdalena Chomczyk (Radio Afera), Waldemar Kuligowski („Czas Kultury"), Piotr Tomczyk (Radio Poznań). Dziennikarskie jury uzupełniały redaktorki naczelne IKS-a i Kulturypoznan.pl: Katarzyna Kamińska i Anna Solak. W preselekcyjnym głosowaniu wyłonili finałowe piątki, na które Czytelnicy IKS-a i Kulturypoznan.pl w głosowaniu internetowym i analogowym oddali w sumie blisko 2,5 tys. głosów.

My wiemy, że Asia jest fantastyczna, ma wielkie serce, jest zabawna, empatyczna, mądra i pomocna. To dzięki jej pomysłom np. zespół Fundacji Malta od kilku lat gotuje sobie nawzajem wegetariańskie obiady w ramach integracji i oddechu od pracy. To dzięki jej pomysłom (i jej różnym 'ekipom'), Miasto Poznań ma wiele ciekawych przestrzeni aniamacyjnych jak Lotaryńska 6: Mikro Dom Kultury czy wcześniej ogrody społecznościowe. Do dzisiaj na murach budynków w Poznaniu można czytać wiersze Miłobędzkiej czy Barańczaka dzięki akcji „Poezja jest tym, co rodzi się z życia”. Asia Pańczak odpowiada za projekty edukacyjne w fundacji jak trwająca właśnie Akademia Miasta, no i wszystkim dobrze znany (i lubiany mamy nadzieję!) – ogromny program festiwalu Malta GENERATOR MALTA, który wchodzi w różne zakątki Poznania.

Asia, my dzisiaj się wzruszamy i gratulujemy! Cieszymy się, że z nami jesteś! Brawo!

zespół Fundacji Malta