Używamy Cookies w celu dostosowania naszych serwisów do indywidualnych potrzeb użytkowników.
Dalesze korzystanie z tego serwisu oznacza, że będą one zapisane w pamięci urządzenia. Dowiedz się więcej o naszej polityce prywatności

Zamknij

Kolejna edycja Malta Festiwal na Bis w Koninie odbędzie się 21 i 22 sierpnia. Koncerty i spektakle odbędą się na placu przed CKiS w Koninie (ul. Okólna 47a). Z akustycznym projektem wystąpi Adam Nowak i Akustyk Amigos, czyli Jarek Treliński z Raz, Dwa, Trzy oraz Karim Martusewicz z Voo Voo. Zagra również Youth Novels zespół, który zadebiutował w 2016 roku intymnymi, akustycznymi kompozycjami. Youth Novels zagrali na największych polskich festiwalach, takich jak Open'er Festiwal czy Spring Break, a także supportowali podczas europejskich koncertów Hooverphonic, Seafret, Father John Misty czy OhWonder.

Drugi dzień Malta na Bis w Koninie, jak zawsze, upłynie pod znakiem teatru. Widzowie zobaczą Odmęty, czyli performatywno-teatralny koncert muzyki elektronicznej. YoenNa to wokalistka i autorka tekstów w wielu polskich projektach muzycznych (m.in. Whoa! Squad, Miau). Aktorka i tancerka, kompozytorka i reżyserka sepktaklu muzycznego WY-MY-CI. Występowała na scenach Teatru Nowego, Polskiego i Animacji w Poznaniu. Muzyka grana przez artystkę to elektronika złożona z instrumentalnych i wokalnych pętli. Dźwiękom towarzyszą nieoczywiste teksty, poetycka narracja oraz ruch. Na scenie razem z solistką pojawią się tancerze, którzy wprowadzą słuchaczy w świat tworzony przez utwory muzyczne i ambientowe przejścia dźwiękowe.

Nie zabraknie również teatralnej uczty dla najmłodszych widzów! A zaserwują ją artyści znani w Koninie z poprzednich edycji Malta Festiwal na Bis. Mowa oczywiście o Teatrze Fuzja, tworzącym projekt Malta Kids – czyli teatralną przestrzeń dla dzieci. Aktorzy zapraszą dzieci do Puszczy Białowieskiej podczas spektaklu inspirowanego popularną serią książek Tomasza Samojlika o żubrze Pompiku i jego żubrzej rodzinie. Więcej informacji na stronie www.ckis.konin.pl.

Program:

21.08 (piątek)  – bilet w cenie 20 zł / obowiązuje na 2 koncerty
19:00  – Adam Nowak i Akustic Amigos
21:00  – Youth Novels

22.08 (sobota)  – bezpłatna wejściówka do odebrania w kasie CKiS przy ulicy Okólnej 47a
12:00  – Teatr Fuzja Żubr Pompik
18:30 – YoenNa Odmęty