Używamy Cookies w celu dostosowania naszych serwisów do indywidualnych potrzeb użytkowników.
Dalesze korzystanie z tego serwisu oznacza, że będą one zapisane w pamięci urządzenia. Dowiedz się więcej o naszej polityce prywatności

Zamknij
Galeria

Pięć festiwalowych dni, spektakle teatralne, spotkania, koncert − a w centrum Danuta Szaflarska. Pomiędzy 5 a 9 lutego w Lublinie odbędzie się druga edycja festiwaly poświęconego tej wyjątkowej aktorce. W imieniu organizatorów zapraszamy na „Śleboda / Danutka” do Teatru Starego w Lublinie.

W programie spektakle teatralne, pokazy filmowe, pokazy spektakli Teatru Telewizji oraz Teatru Polskiego Radia oraz spotkania wokół postaci Danuty Szaflarskiej, jej ról teatralnych i filmowych. W dniu 105. urodzin bohaterki festiwalu specjalny koncert „Zakazane piosenki” Marcina Maseckiego, który do współpracy zaprosił Eldara Tsalikova – saksofonistę z Rostowa nad Donem, który podbija sceny muzyczne Berlina – oraz  Jerzego Rogiewicza – perkusistę, jednego z najciekawszych artystów młodszego pokolenia. Podczas festiwalu ponownie zostanie wręczona nagroda „Gong Danutki”, którą w tym roku odbierze Krystyna Janda.

– Prezentując wspaniałe role Danuty Szaflarskiej i Krystyny Jandy, chcemy mówić o tym, czym jest dziś sztuka aktorska, czy etos twórcy nadal istnieje, czym jest rzemiosło artystyczne tak ważne w Ich przekonaniu; a także jakim człowiekiem warto dziś być, o co dziś walczyć, o co prowadzić spór w teatrze i nie tylko – tłumaczy Michał Merczyński, dyrektor festiwalu Malta i współorganizator festiwalu „Śleboda / Danutka”.

Pełny program festiwalu zostanie opublikowany 24 stycznia na stronie Teatru Starego w Lublinie. Wejściówki na wydarzenia dostępne będą od 27 stycznia.