Używamy Cookies w celu dostosowania naszych serwisów do indywidualnych potrzeb użytkowników.
Dalesze korzystanie z tego serwisu oznacza, że będą one zapisane w pamięci urządzenia. Dowiedz się więcej o naszej polityce prywatności

Zamknij

Przez ostatnie kilkanaście lat Stary Browar Nowy Taniec dokonał rewolucji, pobudził intelektualnie i ruchowo świat artystyczny w Polsce i na świecie. Program jest pierwszą na taką skalę platformą prezentacji i wspierania choreografii. Nikt inny nie dokonał w Polsce takich wartościowych ruchów w dziedzinie tańca jak Art Stations Foundation by Grażyna Kulczyk.Gratulujemy odwagi, determinacji i pasji, bez której nie zobaczylibyśmy tylu ważnych artystów i choreografek na Malcie! Sukcesywnie uczyliście nas demokratyzacji tańca, jak patrzeć, jak rozumieć i jak odczuwać ruchową wirtuozerię.

Dziękujemy za obecność w programie Festiwalu Malta, to dzięki Waszym kuratorskim wyborom, od 2006 roku taniec stał się bardzo ważnym elementem programu. Jego waga wzrosła znacząco, kiedy dzięki Wam na scenie pojawili się najważniejsi choreografowie i tancerze współcześni z całego świata, jak Yvonne Reiner, Boris Charmatz, Xavier Le Roy, Raimund Hoghe, Rosalind Crisp, Dalija Aćin Thelander, Jérôme Bel, Willi Dorner, Frédéric Gies, Isabelle Schad, Rebecca Lazier czy Ivo Dimchev.

Dziękujemy za możliwość śledzenia rozwoju kariery polskiej sceny awangardowej, którą mogliśmy zobaczyć w spektaklach Pawła Sakowicza, Agaty Siniarskiej, Mateusza Szymanówki, Anny Nowickiej, Renaty Piotrowskiej, Przemka Kamińskiego, Marysi Zimpel, Janusza Orlika ... i wielu, wielu innych znakomitych artystów i artystek.

Dziękujemy za upowszechnianie wiedzy o trendach w sztuce tańca, za konsekwentne działania na rzecz rozwoju młodej polskiej choreografii i trwałe wpisanie polskiego tańca na taneczną mapę świata.

Dziękujemy za wsparcie i pomóc w organizacji Atelier dla Młodych Menedżerów Festiwali w 2014 roku, które było pierwszym w Polsce profesjonalnym kursem tego typu dla ludzi kultury.

Gdziekolwiek nie wyruszycie, chcemy iść z Wami, aby wspólnie wprawiać w ruch myśli i idee. Życzymy wszystkiego najlepszego w dalszej pracy!

zespół Fundacji Malta