Używamy Cookies w celu dostosowania naszych serwisów do indywidualnych potrzeb użytkowników.
Dalesze korzystanie z tego serwisu oznacza, że będą one zapisane w pamięci urządzenia. Dowiedz się więcej o naszej polityce prywatności

Zamknij
„Czarodziejska góra” podczas Malta Festival Poznań 2015 / fot. Maciej Zakrzewski
Galeria„Czarodziejska góra” podczas Malta Festival Poznań 2015 / fot. Maciej Zakrzewski

Festiwal Malta dołączył do akcji „Zostań w domu” i zorganizował 22 marca 2020 r. wirtualny pokaz zapisu światowej premiery opery Pawła Mykietyna Czarodziejska góra prezentowanej na Malta Festival Poznań 2015. Jednorazowa transmisja odbyła się na kanale YouTube festiwalu i łącznie osiągnęła liczbę 13,3 tys. wyświetleń.

Inicjatywa spotkała się z bardzo entuzjastycznymi reakcjami internautów, a także mediów – od piątkowego popołudnia do niedzieli pojawiło się aż 48 wzmianek w mediach: na portalach internetowych, w radiu oraz w telewizji (m.in. TVP3, Radio RMF FM, Radio Złote Przeboje internetowe wydania „Rzeczpospolitej”, „Gazety Wyborczej”, „Polityki” czy „Newsweeka”). Podczas trwania transmisji na kanale YouTube funkcjonował czat – od rozpoczęcia pokazu do jego zakończenia pojawiły się tam setki wiadomości od widzów, którzy na żywo dzielili się swoimi spostrzeżeniami, dziękowali za udostępnienie nagrania oraz wspólnie przeżywali każdą następną scenę. Natomiast na Facebooku, na wydarzenie Zobacz operę „Czarodziejska góra” Pawła Mykietyna odpowiedziało 19,5 tys. osób, pojawiło się kilkaset polubień i reakcji, ponad sto komentarzy z podziękowaniami i opiniami oraz kilkadziesiąt relacji na Instagramie. 

YOUTUBE:

Hipnotyczne! Maltafestival ogromne dzięki, to udostępnienie to wspaniała inicjatywa!

Nareszcie udało mi się zobaczyć "Czarodziejską Górę"! Dzięki wielkie za udostępnienie właśnie tej opery - WSPANIAŁA!

Cieszę się, że podczas Kwarantanny nie odcielo nas całkiem od kultury i powstaje wiele Fantastycznych inicjatyw. Dziękuję za udostępnienie.

Dziękujemy za ten prezent!
 

FACEBOOK:

Ogromne wrażenie! Dziękuje za udostepnienie. Wspaniale glosy, unikalne. Największe wrażenie na mnie zrobiła scenografia. Bardzo teatralne przedstawienie. I ogromny szacunek do operatora, to było znakomicie sfilmowane. Brawo!!! Encore!!!!

Oglądałam drugi raz, po raz pierwszy na żywo, ale moja satysfakcja jest nadal wielka! Fantastyczna inspirująca koncepcja libretta, reżyseria doskonała łącznie z doborem wykonawców, scenografia - wspaniała w swej prostocie a jednocześnie przemyślna, no a wykonawstwo łącznie z finezją aktorską- majstersztyk. Trzeba to wydać!

Jedna z najciekawszych dla mnie rzeczy, jakie widziałam od bardzo dawna. Bardzo dziękuję. Gdyby dało się to kiedykolwiek zobaczyć na żywo...

Rewelacyjny spektakl! Od libretta i muzyki, po reżyserię i wykonanie. Mamy świetną operę! Dziękuję!

Dziękujemy za wspólne dwie godziny w operze!