Używamy Cookies w celu dostosowania naszych serwisów do indywidualnych potrzeb użytkowników.
Dalesze korzystanie z tego serwisu oznacza, że będą one zapisane w pamięci urządzenia. Dowiedz się więcej o naszej polityce prywatności

Zamknij
Galeria

Kończy się lato, zaczyna kalendarzowa jesień. Wspólnie z Radą Osiedla Św. Łazarz i Miastem Poznań zapraszamy w dwie ostatnie soboty lata na łazarski skwer Eki z Małeki!

Eki to idealne miejsce na pożegnanie ostatnich chwil lata – przekonaliśmy się o tym podczas zeszłorocznego Park(ing) Day. Miejsce jest tym bardziej nieprzypadkowe, że zbliża się jego przebudowa. Rok temu spisywaliśmy pomysły mieszkanek i mieszkańców na to miejsce, następnie na ich podstawie pracownia Front Architects stworzyła koncepcję zagospodarowania, którą Rada Osiedla poddała konsultacjom na koniec czerwca. 12 września na plenerowej wystawie zaprezentujemy ostateczną wersję koncepcji, która uwzględniła uwagi przekazane przez mieszkańców.

PROGRAM:

12 WRZEŚNIA
13:00-18:00 Jedzielnia – stoiska lokalnych restauracji i kawiarni
15:00-17:00 Warsztaty Agaty – warsztaty twórcze dla dzieci
19:30-21:00 pokaz filmu Dobrze się kłamie w miłym towarzystwie
21:30-24:00 silent disco – potańcówka, podczas której uczestnicy słuchają muzyki na słuchawkach. Do dyspozycji będą trzy kanały muzyczne: jeden poprowadzi DJ Lazy Dee, na drugim będzie można usłyszeć stare hity z lat 60., 70. i 80., a trzeci powstaje z piosenek zgłoszonych przez członków i członkinie grupy Nieformalna Grupa Łazarska.

19 WRZEŚNIA
Od 17:00 do 20:00 będziecie mogli wysłuchać koncertu w wykonaniu Happy Jazz Band. Towarzyszyć mu będzie nauka tańca swingowego – warsztat dla początkujących przeprowadzi grupa SWING CRAZE.

Podczas wydarzenia staną także stoiska Dżungla Cafe, Pączuś i Kawusia i Masz Babo Placek, gdzie będzie można nabyć łazarskie pyszności.

Wydarzenia nie mogłyby się odbyć, gdyby nie ogromne wsparcie i zaangażowanie partnerów: Gabinetu Prezydenta Urzędu Miasta Poznania, Zarząd Dróg Miejskich w Poznaniu. Festiwal Malta także jest partnerem wydarzenia.