Używamy Cookies w celu dostosowania naszych serwisów do indywidualnych potrzeb użytkowników.
Dalesze korzystanie z tego serwisu oznacza, że będą one zapisane w pamięci urządzenia. Dowiedz się więcej o naszej polityce prywatności

Zamknij
Galeria

Mikro Dom Kultury ponownie wyrusza śladami naramowickiej przeszłości. Chcemy powiększyć bazę dzielnicowych historii, których część zebraliśmy w zeszłym roku, inaugurując Archiwum Społeczne Osiedla Naramowice.

Zachęcamy Was do podzielenia się z nami swoimi własnymi historiami i doświadczeniami z Naramowicami w tle. Interesują nas przede wszystkim opowieści o dawnych Naramowicach, gdzie anegdoty o legendarnych piłkarskich pojedynkach na klepisku Maracana przeplatają się z relacjami o tym, jak funkcjonował Kombinat Ogrodniczy. Opowiedzcie nam, jak kiedyś spędzaliście wolny czas na Naramowicach; jakie miejsca były dla Was kultowe, a dzisiaj słuch o nich zaginął. Oprócz opowieści, czekamy też na Wasze fotografie! Jeśli dysponujecie archiwalnymi zdjęciami Naramowic; macie dawne dokumenty, rysunki związane z historią osiedla, to dobry moment, by zatrzymać je dla przyszłych pokoleń!

Archiwum Społeczne Osiedla Naramowice ma na celu zachowanie pamięci i lokalnej historii o Waszej dzielnicy. To tu dowiecie się, jak bogatą przeszłość skrywa przestrzeń, w której na co dzień mieszkacie. Pielęgnujmy wspólnie niezwykłe bogactwo Naramek!

Masz ochotę opowiedzieć historię związaną z Naramowicami lub chcesz podzielić się archiwalnymi fotografiami osiedla? Napisz wiadomość na naszym facebooku, wyślij maila na adres: lotarynska6@gmail.com lub zadzwoń: 609 880 002.

Z osobami, które będą chciały podzielić się swoimi opowieściami, umówimy się na rozmowę telefoniczną lub internetową (np. na Zoom lub Skype). Skany zdjęć i innych dokumentów możecie przesyłać nam mailem: lotarynska6@gmail.com. W przypadku, gdy nie macie możliwości wykonania skanu, możemy umówić się na „wypożyczenie” materiałów - wykonamy skan we własnym zakresie, a zaraz po nim zwrócimy Wam dokumenty.

Wydarzenie dofinansowane ze środków Miasto Poznań
Grafika: Maria Dondajewska